Umělecké obory

• Vyučované obory: hudební obor, výtvarný obor

• Přípravné studium pro žáky 5 a 6leté

• Základní studium I. stupně od 7 let a II. stupně od 14 let

Hudební obor

Studium v ZUŠ se dělí na několik etap. Nejmladším dětem pěti a šestiletým je určen kolektivní předmět přípravné studium PS. Zábavnou formou se v dětech rozvíjí talent pomocí pohybu, zpěvu, hraní na rytmické nástroje. Současně, po konzultaci s rodiči jsou žáčci zařazováni do přípravného nástrojového studia, kde se seznamují s již vybraným nástrojem.

Do základního studia I. stupně jsou zařazováni žáci od 7 let. Týdně mají 2 předměty a sice Hru na zvolený nástroj a Hudební nauku. V průběhu studia přibývá další předmět – Společné muzicírování (výběr: komorní hra, hra v orchestru, sborový zpěv, klavírní seminář). Základní studium I. stupně má 7. ročníků.

Od 14 let je žákům určeno 4leté základní studium II. stupně. Výuka probíhá 2x týdně. Předměty: Hra na nástroj a Společné muzicírování.

V hudebním oboru vyučujeme tyto studijní zaměření: hra na klavír, klávesy, housle, violu, violoncello, kontrabas, zobcové flétny, příčnou flétnu, klarinet, hoboj, saxofon, trubku, baskřídlovku, trombon, lesní roh, elektrickou a basovou kytaru, ukulele, bicí nástroje, sólový zpěv

Výtvarný obor

Žáci přípravného studia I. stupně ve věku od pěti let se učí základním výtvarným technikám a postupům malby, kresby, modelování a práci s papírem. Žáci základního studia I. stupně ve věku od 7 let jsou vyučováni kresbě, malbě, modelování, grafice, keramice (včetně práce s hrnčířským kruhem), dějinám výtvarné kultury. Ve II. stupni základního studia (od 14 let) jsou studenti vedeni mimo rozvoje výtvarných schopností k samostatné tvorbě. Součástí výuky je i příprava k talentovým zkouškám na střední umělecké školy.